Reality zprávy

Realitní zprávy

Novým členem České rady pro šetrné budovy se stala OKIN GROUP

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Novinky reality

Společnost OKIN GROUP, a.s. se v červnu stala, jako jediný zástupce oboru facility management, členem České rady pro šetrné budovy. Členství společnosti umožní aktivně se podílet na přípravě nových ekologicky šetrných objektů.

„V radě jsme první společností oborově zaměřenou na integrovaný facility management. Rádi bychom se v této neziskové organizaci podělili o zkušenosti se správou certifikovaných zelených budov,“ říká Ivan Puchmeltr, projektový manažer OKIN GROUP, a dodává: „V České republice jsou zatím jen dvě certifikované ekologické stavby. Jsou jimi centrála ČSOB v Radlicích a budova Nordica v Ostravě. Obě má naše společnost ve své správě.“

Členství v radě umožní společnosti aktivně se podílet především na přípravě nových projektů, které budou realizovány jako ekologicky udržitelné objekty, a to i po obchodní stránce. Členství má však přínosy i pro firemní zákazníky. „Díky přímým kontaktům na další členy rady, jako jsou výrobci technologických zařízení a spotřebičů, jsme schopni našim zákazníků nabídnout nejnovější technologie pro rekonstrukce a úpravy,“ uzavírá Puchmeltr.

Výstavba ekologicky šetrných budov pozitivně ovlivňuje stav životního prostředí, o které se OKIN GROUP od svého vzniku intenzivně zajímá. Dle interních průzkumů firmy jsou dnes největším znečišťovatelem ovzduší právě administrativní objekty.

K oficiálnímu přijetí a převzetí certifikátu člena rady proběhlo 4. června 2010 v Národní technické knihovně.

19. července 2010Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.