Reality zprávy

Realitní zprávy

HQ-PLUS, s.r.o. slaví 15 let působení na rezidenčním developerském trhu

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Novinky reality

Letos v červnu oslaví developerská a stavebně-obchodní společnost HQ-PLUS, s.r.o. 15. výročí od zahájení výstavby svého prvního rezidenčního projektu. Jednalo se o šest luxusních rodinných domů v Průhonicích u Prahy. Na tento úspěšný první developerský projekt v následujících letech navázaly další. Rezidenčního i komerčního charakteru.

Společnost HQ-PLUS, s.r.o. byla založena v roce 1994 s cílem realizovat v Praze a nejbližším okolí zejména rezidenční výstavbu. A to jak v podobě bytových, tak rodinných domů. Do portfolia společnosti však patří i úspěšné realizace komerčních objektů. Svou první velkou zakázku – výstavbu administrativní budovy pro společnost CCS a.s. – uskutečnila v letech 1994 až 1995. K „nejmladším“ realizacím pak patří příprava projektu luxusního hotelu Crowne Plaza, který se nachází v areálu Strahovského kláštera v Praze.

Většina aktivit společnosti HQ-PLUS je však zaměřena na rezidenční development. Již v roce 1995 byla zahájena výstavba rodinných domů v Průhonicích u Prahy. Šestice luxusních domů, částečně zakrytých střešními zahradami, dnes vévodí údolí podél Botiče. A jejich obyvatelé si mohou dopřát každodenní výhled na romantickou scenérii průhonického zámku a proslulého zámeckého parku. Další projekt, pod nímž je jako developer podepsána společnost HQ-PLUS, se nachází v těsné blízkosti Čimického háje v Praze 8 – Kobylisích. Zde byl v letech 1996 až 1997 vybudován pětipodlažní polyfunkční bytový dům s 53 bytovými a šest nebytovými jednotkami. Součástí projektu byly i halové podzemní garáže s 98 garážovými stáními a vlastní mycí linkou.

V roce 1997 zakoupila společnost HQ-PLUS v Praze 8 – Dolních Chabrech rozsáhlé pozemky pro výstavbu nové rezidenční lokality. „Cílem tohoto projektu bylo nabídnout zájemcům o vlastní bydlení jak pozemky pro individuální výstavbu, tak cenově dostupné řadové rodinné domy a byty,“ říká RNDr. Barbara Vykusová, generální ředitelka a jednatelka společnosti HQ-PLUS. „Na téměř šesti hektarech pozemků postupně vyrostlo pětatřicet rodinných domů, pět řadových rodinných domů a téměř osm desítek bytů ve dvou bytových objektech. První bytový dům byl zkolaudován v roce 2004 a druhý v polovině roku 2005,“ dodává Barbara Vykusová. V současné době je celá lokalita již zcela dokončena a všechny bytové jednotky prodány.

Další zakázka na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 1997 vyhrála společnost HQ-PLUS s.r.o. výběrové řízení na výstavbu obecních bytů pro obec Průhonice. Jednalo se o celkem 18 bytových jednotek ve dvou třípodlažních objektech. Jako svůj další rezidenční projekt zrealizovala výstavbu nadstandardního, spíše komorního obytného domu v pražských Letňanech.

Na podzim roku 2007 se pozornost společnosti HQ-PLUS opět obrátila na Středočeský kraj, konkrétně do Staré Boleslavi, která je součástí dvojměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Toto město v současné době patří k nejvyhledávanějším rezidenčním lokalitám v bezprostředním sousedství Prahy. Zásluhu na tom má jak výborná občanská vybavenost města, tak velmi dobrá dopravní dostupnost Prahy i genius loci, kterým toto historické město oplývá.
„Ve Staré Boleslavi u Prahy jsme vybudovali moderní komorní projekt nazvaný Na Panském. Jedná se o dva různě velké bytové domy, které nabízejí celkem jednadvacet velkorysých bytových jednotek,“ přibližuje projekt Na Panském Barbara Vykusová. Bytové domy, jejichž architektonický návrh pochází z ateliéru Znamení čtyř – architekti s.r.o., byly navrženy jako nepodsklepené čtyřpatrové objekty v uzavřeném areálu a jsou již dokončeny. Zájemci o bydlení v staroboleslavské lokalitě Na Panském si mohou přijít volné byty prohlédnout každou sobotu dopoledne.

V současné době se společnost HQ-PLUS soustředí na své další projekty. Mezi ně patří i několik výjimečných projektů kombinujících bydlení s lázeňskými službami. Připravované projekty se budou nacházet jak v Praze, tak mimo území hlavního města.

O společnosti
HQ-PLUS s.r.o. se sídlem v Praze 8 byla založena v roce 1994.
Po celou dobu své existence se zaměřuje na realizaci kvalitních, zejména rezidenčních projektů.
V čele společnosti stojí RNDr. Barbara Vykusová, pod jejímž vedením byla vybudována dynamická
moderní developerská a stavebně-obchodní společnost.
K posledním realizacím společnosti patří rezidenční projekt Na Panském v Brandýse nad Labem –
Staré Boleslavi. Z připravovaných projektů společnosti HQ-PLUS jmenujme projekt výstavby
rehabilitačně-lázeňského komplexu RezidencŠtítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.