Reality zprávy

Realitní zprávy

EKOSPOL získal další ocenění, tentokrát bodoval v soutěži POROTHERM DŮM 2010

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Financování bydlení

23.08.2010, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. získala během posledních 12 měsíců již třetí významné ocenění své práce. V soutěži POROTHERM DŮM 2010 obdržel v květnu dokončený bytový areál Rezidence Dalejské výhledy Zvláštní cenu generálního ředitele vyhlašovatele soutěže, společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s.

„Důvodem je výborné vyvážení technického řešení, vazby na infrastrukturu, užitných hodnot domu a ceny bydlení dle aktuální poptávky,“ stojí doslova v oficiálních výsledcích soutěže. Byty v projektu Rezidence Dalejské výhledy, situovaném v atraktivní lokalitě přímo nad chráněným Dalejským a Prokopským údolím, prodával EKOSPOL za jednotnou cenu 46 500 Kč/m2. Navzdory realitní krizi byl bytový projekt v podstatě vyprodán již před dokončením, v nabídce zůstal pouze poslední byt.

Podle Evžena Korce, generálního ředitele EKOSPOL a.s., je prodejní úspěch jeho bytových projektů výsledkem dlouhodobé strategie společnosti, jejímž cílem je prodávat byty s nejlepším poměrem kvality a ceny. „Není umění postavit levné a nekvalitní byty, ani prodávat kvalitní byty za přemrštěné ceny. Pokud však chce developer na českém trhu uspět v dnešní době, musí být schopen stavět byty vysokého kvalitativního standardu a prodávat je za ceny, které se kupujícím zdají férové,“ podotýká Korec.

Zatímco k prvnímu pololetí letošního roku evidují pražští developeři celkem 2433 dokončených neprodaných bytů, z nichž řada byla dokončena již koncem roku 2008 či v průběhu roku 2009, jsou bytové projekty společnosti EKOSPOL beznadějně vyprodány. A nejedná se pouze o Rezidenci Dalejské výhledy s 75 byty. Celkem 323 bytů v projektech Panorama Kyje a Rezidence Strašnice, které společnost dokončila v roce 2009, je také vyprodáno.

Třetí ocenění za 12 měsíců
Cena v soutěži PROTHERM DŮM 2010 je již třetím významným oceněním, které společnost EKOSPOL během posledních 12 měsíců získala. Již v září 2009 získal EKOSPOL Zvláštní cenu Státního fondu rozvoje bydlení při vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku 2009. Cenu si odnesl bytový areál Nové Měcholupy za „kvalitní a dostupné bydlení vysokého standardu“.

V červnu 2010 se pak EKOSPOL, jako jediný český rezidenční developer, dostal do elitní společnosti 100 nejstabilnějších českých firem v prestižním ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2009, které se stalo samostatnou kategorií 16. ročníku žebříčku CZECH TOP 100. Výsledky každoročně vyhlašuje Česká kapitálová informační agentura (ČEKIA) ve spolupráci se sdružením CZECH TOP 100.

Nezávislé ocenění založené na objektivní analýze ekonomických ukazatelů společnosti dokládá, že EKOSPOL a.s. je „stabilní společností s vysokou pravděpodobností spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, vysokou pravděpodobností návratnosti investic, nízkým úvěrovým rizikem a minimálním rizikem úpadku.“Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.