Reality zprávy

Realitní zprávy

Bydlení podle Feng-šuej

Napsal admin • Srp 25th, 2010 • Rubrika: Bydlení

Feng-šuej představuje starověké umění harmonického bydlení jednoduchým a snadno pochopitelným způsobem, takže budete schopni jednotlivé techniky použít ve své kanceláři, či domácnosti.

Je to odrazový můstek ke zdravějšímu, bohatšímu a šťastnějšímu životu. Zbavte se špatně proudící energie, nepravidelných tvarů a ostrých předmětů. Feng-šuej znamená vítr a voda. Je to v podstatě umění žít v harmonii s okolím. Staří Číňané věřili, že na světě existuje řád a rovnováha, a že štěstí můžeme přivolat správnými skutky. Život v souladu s větry a vodami Země přináší štěstí a bohatství. Původní idea čínské filozofie, která zahrnuje všechny oblasti lidského života, spočívá v rozdělení všech věcí a živých bytostí na základní principy jang /mužský princip/ a jin / ženský princip/. Nejprve tedy byl vytvořen muž, pak žena a potom celý vesmír. Jin a jang jsou pro feng-šuej velmi podstatné.

Jsou to dvě protikladné energie, které nemohou jedna bez druhé být. Symbolicky se jin a jang znázorňují jako dvě navzájem se objímající ryby, které pouze ve vzájemném spojení představují celek. Svou úlohu ve feng- šuej sehrává osm trianglů, které v sobě skrývají tajemství života. Podle filosofie Dálného východu řídí průběh přírodních jevů vzájemné působení pěti elementů: oheň, Země, dřevo, voda a kov.

Dřevo je tvůrčí, přizpůsobivé a ohebné.

Oheň dodává energii a elán. Je-li ho příliš, ničí. Oheň zahřívá a rozveseluje, může i spálit.

Země přináší stabilitu, souvisí s nemovitostmi a dědictvím. Země je trpělivá, spravedlivá a čestná.

Kov znamená úrodu, obchod, úspěch a finance.

Voda souvisí s cestováním, komunikací a učením.

Chceme-li žít v míru, bohatství a spokojenosti, musíme najít místo s dostatkem energie, rovnováhou jin a jang a se souladem s osobním elementem. Tohle vše pro Vás zpracuje společnost.Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.